Diriliş Ertuğrul dizisine İlbilge Hatun karakteri ile katılan Hande Soral, Ertuğrul Gazi’nin aşık olacağı karakteri canlandıracak. Dizinin beşinci sezonuna son anda dahil olan Hande Soral, Diriliş Ertuğrul ile ilgili konuştu. Hürriyet’in haberine göre, rolünü çok seven ve böylesine büyük bir projede rol almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Hande Soral, “Çok ciddi bir reyting’i olduğu için en baştan dikkatimi çekmişti. ‘Bu kadar ilgi çekecek, izlenecek ne yapıyorlar acaba?’ diye merak edip baktım. Daha ilk izlemede bu ilgiyi neden hak ettiklerini anladım. Devamında da denk geldikçe takip ettim” diyor.

“Umuroğulları’nın kızı İlbilge Hatun’u oynuyorum. Beni projenin büyüklüğü ve bunca zamandır devam etmesi kadar bu karakter de etkiledi. ‘Evet’ dememde büyük etkisi var. İlbilge çok iyi kılıç kullanan, savaşçı, ciddi ciddi tuttuğunu koparan bir kadın. Gerçi o dönemde bütün kadınlar çok sağlam


Hande Soral,


TRT'den Diriliş açıklaması: Ertuğrul'u aşık etmemiz lazımHAYAT

TRT’den Diriliş açıklaması: Ertuğrul’u aşık etmemiz lazımErtuğrul İlbige Hatun’a aşık olacak mı?

Eşi Halime Hatun’u kaybeden ve yıllarca çocuklarını tek başına büyüten bir adam olarak yeni sezonda karşımıza çıkan Ertuğrul Bey’in bu sezon yeniden evlenmesi bekleniyor. İlbige Hatun’u canlandıran Hande Soral, Ertuğrul Bey ile olan ilişkisi hakkında şu yorumu yaptı:

  • “İlk bölümde Ertuğrul’un bakışlarından bir şeyler sezildi gibi. Kaldı ki İlbilge’nin Ertuğrul’dan etkilenmemesi gibi bir ihtimal de olamaz. Çok güçlü bir adam, çok güzel bir baba, çok eşitlikçi bir lider. O yüzden bunların hepsini bir arada gören İlbilge’nin etkilenmemesi mümkün değil gibi geliyor bana.”


Kendini Çobanoğullarından olarak tanıtan ve obada herkes tarafından sevilip sayılan İlbilge’nin aslında vergi toplamakla ve Söğüt’te yurt tutmakla vazifelendirilen Umuroğulları Beyi Umur Bey’in kızı olduğu ortaya çıktı.


Diriliş Ertuğrul yeni bölüm 2. fragmanı  yayınlandıOYNAT
00:36

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı

Diriliş Ertuğrul 123. bölüm ikinci tanıtımı yayınlandı: ‘Anadolu’nun her karışında yatan şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine and olsun ki devletimizi kuracağız!’
(function (d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “http://connect.facebook.net/es_LA/sdk.js”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

!function (f, b, e, v, n, t, s) {
if (f.fbq) return; n = f.fbq = function () {
n.callMethod ?
n.callMethod.apply(n, arguments) : n.queue.push(arguments)
}; if (!f._fbq) f._fbq = n;
n.push = n; n.loaded = !0; n.version = ‘2.0’; n.queue = []; t = b.createElement(e); t.async = !0;
t.src = v; s = b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t, s)
}(window,
document, ‘script’, ‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘189199421519781’); // Insert your pixel ID here.
fbq(‘track’, ‘PageView’);